AntiVirus - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Suspicion on a virus
de: Virusverdacht

en: AntiVirus for WordPress
de: AntiVirus für WordPress

en: requires at least WordPress 2.7
de: benötigt WordPress 2.7

en: Last check
de: Zuletzt

en: View line
de: Zeige Zeile

en: There is no virus
de: Ist kein Virus

en: Scan finished
de: Prüfung abgeschlossen

en: Enable the daily antivirus scan
de: Tägliche AntiVirus-Prüfung durchführen

en: Alternate email address
de: Alternative E-Mail-Adresse

en: Completed scan
de: Durchgeführte Prüfung

en: Permalink back door check
de: Check auf das Sicherheitsrisiko im Permalink

en: http://mashable.com/2009/09/05/wordpress-attack/
de: http://blog.wordpress-deutschland.org/2009/09/05/aeltere-wordpress-versionen-ziel-von-angriffen.html

en: Manual scan
de: Manuelle Prüfung

en: Scan the theme templates now
de: Theme-Templates jetzt prüfen

en: The daily antivirus scan of your blog suggests alarm.
de: Die tägliche AntiVirus-Prüfung des Blogs schlägt Alarm.

en: All clear
de: Verdachtlos

en: Danger
de: Gefahr

en: Learn about wpSEO
de: wpSEO kennenlernen

en: Follow on Twitter
de: Auf Twitter folgen

en: About
de: Information

en: by
de: von

en: Security solution as a smart, effectively plugin to protect your blog against exploits and spam injections.
de: Kostenfreie Sicherheitslösung als Plugin zur Früherkennung und Warnung vor bösartigen Injektionen in Theme-Templates.

en: Notify message by AntiVirus for WordPress
de: Benachrichtigung von AntiVirus für WordPress

en: http://wpantivirus.com
de: http://wpantivirus.de
